Výstavy Atis

Atis byl na několika výstavách s původními majiteli jako mladý pes a získal ocenění: 1 x Výborná 1, 1 x Výborná 3, 1 x CAJC. 

S námi byl poprvé  na výstavě ve svých pěti letech.

  Foto z naší 4. výstavy s Atískem - mezinárodní výstava v Praze 03. 11. 2012, kde Atis získal Výborná 1, CAC 

 

1.výstava: 25. 08. 2012  Mezinárodní výstava v Mladé Boleslavi, posuzovala Božena Ovesná, tř. otevřená

 

Výborná 1, CAC

Atis byl v kategorii sám, takže by se to mohlo zdát snadné. Ale není to tak jednoduché. Jak jsme se dověděli, tím, že dosud spíš chodil ( a tahal ) většinou na vodítku, musí se naučit chodit na volno, správným klusem. Atis často poskakuje a nebo chodí mimochodem. Naštěstí zrovna tentokrát to v kruhu docela vyšlo a první CAC je doma! Paní posuzovatelce jsem řekla, že psíka máme krátce, tak nás pochválila, že je moc pěkný a dobře připravený. Máme radost :-) !!!

 

2. výstava: 22. 09. 2012 Výstava plemen dosud neuznaných FCI v Mladé Boleslavi, posuzovala Simona Jemelková, tř, otevřená  

Velmi dobrá 2

Paní rozhodčí posuzovala poprvé a byla přísná, tituly šetřila a  to je správné. Povedlo se mi Atise předvést v klusu, ale v kruhu jsme šli ještě se dvěma psy, tak byl hodně nervózní. Atis dostal velmi pěkný posudek. Ale p. rozhodčí mu vytkla, že v kroku klene bedra a má v předu širokou akci končetin. Hodně kroky trénujeme, ale jde to pomalu... Atisek už má svoje roky a je dost zatuhlý. 

 

3. výstava: 23. 09. 2012 Klubová výstava KCHMPP v Mladé Boleslavi, posuzovala Ing. Alena Košťálová, tř, otevřená  

Výborná 1 CAC

Paní rozhodčí do posudku nadiktovala: velmi typ. pes, korektní velikost, formát, barva, pohyb, pochvala za předvedení. Dnes to bylo jednodušší, v kruhu jsme byli sami a tak byl Atis v pohodě. P. rozhodčí se mě zeptala, jak jsme dopadli včera. I když jsem jí řekla, že máme VD2, prohlásila, že si za dnešním CACem stojí. To je fajn :-)

 

 

4. výstava: 03. 11. 2012 Mezinárodní výstava  v Praze, posuzovala Ing. Alena Košťálová, tř, otevřená  

Výborná 1 CAC

Hodně s Atisem trénujeme klus, snad je to znát. Myslím, že správný chod Atisovi uvolňuje zatuhlá záda, což je důležitější, než všechny výstavní  tituly. Nicméně klus se v kruhu povedl a paní rozhodčí je hodná.