Výchova psů u nás

Snad každý člověk někdy řešil složitější  situaci v souvislosti s nežádoucím chováním svého psa.

Náš problém spočíval v tom, že se fenky moc nesnášely a teriérka Babu navíc napadala kočku Káju. Babu vůbec byla hlavní rušivý element.  Pak jsem objevila Cesara Millana a jeho metody a už vím, že pokud něco nastane, budu si vědět rady. Jeho metody nefungují samy a napořád. Člověk musí na své pozici vůdce ve smečce stále pracovat. Pokud Vám  ale „docvakne“, o čem to je a jaký je princip, je to zábava. Nekřičíte, nelítáte za psem a tak podobně. Pracujete řečí svého těla a s klidnou energií. Postupně si uvědomíte hodně věcí, především o sobě a jako bonus máte ještě vychovaného psa.

Takže, pokud máte satelit, koukněte na National Geographic Channel, na pořad „Znalec psí duše“. Nejde v něm o klasický výcvik, ale spíše o výchovu a nápravu psích miláčků a také o trénink lidí.

Ve výše uvedeném pořadu můžete najít „svůj“ problém, který s pejskem máte. Máte psíka dominantního nebo uštěkaného, agresivního, labilního, bázlivého, rozmazleného…? Pokud budete jen trochu vnímaví a budete se snažit, výsledky se brzy dostaví.

Je neuvěřitelné, jak jeho metody rychle fungují, alespoň u mě a u mých fenek to funguje skvěle a hlavně skoro okamžitě, fakt. Zkuste kouknout například na některá videa na internetu.

 

Něco jsem Vám o tomto podivuhodném muži našla na netu:

Cesar Millan se vše co ví o psech naučil na farmě svého dědečka na venkově Mexiku, kde vyrůstal. Tam denně viděl, jak psi pomáhající lidem při jejich práci dělali vše co se od nich očekávalo, aniž by k tomu byly potřeba nějaké zvláštní příkazy nebo odměny. Cesar říká, že výchova psů na sousední farmě vždy vypadala tak, že je to zejména boj a vzájemné testování dominance, které mají ustanovit vůdce smečky. Na farmě jeho dědečka však nikdy nešlo o souboj mezi psy, Cesarův dědeček byl vůdcem smečky jen tím, že byl klidný a sebevědomý. To se stalo základem Cesarovy filozofie výcviku psů.

Cesar Millan cestuje po celých Spojených státech, už byl i v Austrálii a poskytuje rehabilitační péči psům a trénuje jejich majitele. Aniž by předem znal pozadí jednotlivých případů, navštěvuje Cesar domy majitelů psů a diváci sledují neuvěřitelné změny, které vznikají pod jeho klidným, asertivním vedením.

Tento seriál zahrnuje pohnuté příběhy, v nichž Cesar zachraňuje a rehabilituje traumatizovaná štěňata nebo poskytuje pomoc psům a jejich pánům, které postihly zlé časy.
V jednotlivých dílech se setkáme s nejrůznějšími rasami pejsků. Ale ať už jsou velcí nebo úplně malí, Cesar si s nimi hravě poradí.

Už od třinácti let Cesar Millan věděl, že se chce stát nejlepším cvičitelem psů na světě. Ale aby došel splnění svého snu, musel nejdřív emigrovat z rodného Mexika a vydat se bez jakékoliv znalosti angličtiny do Spojených států...

Teď jezdí po celém světě, píše knihy, připravuje DVD, tvoří školní výukové programy pracuje  pro vlastní nadaci. Kromě toho  natáčí Cesar Millan pro televizní kanál National Geographic Channel již několik let populární a mezinárodně ceněný seriál Znalec psí duše, v jehož rámci se vydává do domácností, v nichž si majitelé nejsou schopní poradit s chováním svých psích mazlíčků.

   

A jak se stát dobrým páníčkem svého psa? „Abyste byl dobrý vůdce smečky, musíte jí umět naslouchat.  Psi mají oproti člověku dvě skvělé vlastnosti. Nejsou schopni být racionální a žijí jen v přítomností. Proto se dokáží velmi rychle změnit.“

Cesar Millan se chystá dalšího turné, tentokrát po Evropě. Snad se v jeho rámci nezapomene zastavit ani v České republice. V tuto chvíli se s ním však můžete setkat  na obrazovkách na National Geographic Channel.

 

Cezar Millan

Výchova psů je o lidské psychologii

05.02.2012 18:36
  „Je zajímavé, že lidé jsou mnohem více schopní se změnit, pokud tím prospějí svému psovi, než kdyby to měli dělat pro jiného člověka.“ říká Cesar.

Pes za nic nemůže, na vině je vždycky člověk.

05.02.2012 18:22
Lidé si často neuvědomují, že na vině není jejich pes, ale oni sami. Pokud pes žije s člověkem, který je nevyrovnaný a frustrovaný, neumí nic jiného, než se tomu přizpůsobit. Pokud je ale jeho pán šťastný, nemá pes jinou šanci, než být také šťastný.

Anketa

Viděli jste "Znalce psí duše"?

Nezajímá mně to. (36)
33%

Líbí, metodu zkusím. (32)
29%

Zkusil jsem, funguje to. (42)
38%

Celkový počet hlasů: 110